TESTOVÁNÍ
ZKUŠEBNÍ LABORATOŘE
VÝROBKY
Aktualizováno: 7.1.2021 |
Analytická laboratoř ITC Zlín pořídila nový ICP spektrometr Agilent 5800. Přístroj je určen k analýze prvků ve vodách, výluzích a mineralizátech. Je používán zejména při hodnocení výrobků, určených pro styk s potravinami, pro hodnocení výrobků pro děti, materiálových analýzách plastů, pryží i kovů. Přístroj je rovněž možné využívat pro stanovování limitovaných prvků dle RoHS 3 direktivy v elektro-výrobcích. Vysoká citlivost zaručuje dostatečné možnosti pro hodnocení výrobků podle národních i Evropských legislativ.
Akreditovaná zkušební laboratoř AZL 1004 rozšířila dne 16.6.2020 svou akreditaci o zkoušky, které se týkají aktuálně velmi žádaného zkoušení osobních ochranných a zdravotnických prostředků, zejména:
- ochranných plášťů
- zdravotních obličejových masek
- ochranných štítů
Kontakt:
- certifikace OOP:
Ing. Elena Tomanová etomanova@itczlin.cz +420572779928
- zkoušky OOP a ZP:
Ing. Radek Matějka rmatejka@itczlin.cz +420572779907
ke stažení: seznam nových testů (PDF)
Fyzikální zkušebna ITC Zlín nově nabízí možnost provést speciální zkoušky poškrábání na interiérových dílech vozidel. Zkouška simuluje jemné odírání (například nehty) na pohledových částech interiéru vozidla. Kritériem pro vyhodnocení je rozdíl v lesku na poškrábané a nepoškrábané části vzorku. Nové zkušební zařízení plně vyhovuje normám PV 3974 (VW koncern) nebo TPJLR 52.010 (Jaguar Land Rover) a dalším na obdobném principu.
Zkouška může být v závislosti na volné kapacitě a množství vzorků provedena již do jednoho týdne od objednání.
Pro další informace, cenovou nabídku nebo rezervaci volné kapacity je vám k dispozici paní Lenka Nesvadbová lnesvadbova@itczlin.cz, +420 577 601 540
„RoHS 3“ (směrnice 2015/863/EC novelizující směrnici 2011/65/EC) vstupuje v platnost dnem 22.7.2019. Týká se omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních:
1. Těžké kovy (Pb, Cd, Hg CrVI+)
2. Polybromované retardéry hoření PBDE a PBB
3. Vybrané estery kyseliny ftalové: Bis (2-ethylhexyl) ftalát, Butyl benzyl ftalát, Di butyl ftalát a Di iso butyl ftalát (nový požadavek RoHS 3); limit 0,1 hm. % v homogenním materiálu. Dodržení limitu může být problematické zejména u měkčených plastů (izolace kabelů), nátěrových hmot, lepidel…
Laboratoře ITC jsou plně připraveny pro výrobce a dovozce elektrických a elektronických výrobků tyto látky v materiálech stanovovat. Léta zkušeností s těmito typy analýz Vám dává jistotu kvalitních výsledků této analýzy. V případě zájmu o tuto službu se obraťte na pracovníky laboratoře analytické chemie:
Ing. David Grebeníček, dgrebenicek@itczlin.cz
Ing. Iveta Řezníčková, ireznickova@itczlin.cz
Institut pro testování a certifikaci, a.s. získal od koncernu Toyota přístup do jejich on-line databáze technických norem, které jsou relevantní pro komponenty automobilových dílů, určených pro vozy Toyota. Věříme, že tento online přístup do databáze norem pomůže k lepším službám ITC směrem k Vám, klientům při realizaci zakázek.
Pro fyzikální zkoušky dílů kontaktujte prosím paní Lenku Nesvadbovou, lnesvadbova@itczlin.cz nebo paní Dr. Petru Škabrahovou, pskabrahova@itczlin.cz.
Pro emisní zkoušky dílů kontaktujte prosím paní Ing. Jitku Bakalovou, jbakalova@itczlin.cz.
Aktualizováno: 7.1.2021 |
© ITC - Institut pro testování a cetfifikaci, a.s. | Tel.: +420 572 779 922 | E-mail: itc@itczlin.cz |