Česky | English | Deutsch | Polski | По-русски | 中文 | 한국어 | Türkie |
ITC
Mezilaboratorní porovnávací měření pro hodnocení emisí organických látek dle koncernových norem Volkswagen

V průběhu jara/léta se laboratoř ITC zúčastnila mezilaboratorního porovnávacího měření pro hodnocení emisí organických látek podle koncernových norem fy. Volkswagen, jmenovitě foggingu, emisí organického uhlíku a pachové zkoušky dle norem PV 3015, PV 3900 a PV 3341. Mezilaboratorní porovnávací test byl organizován německým institutem DRRR (Deutsches Referenzbüro für Ringversuche und Referenzmaterialien). Laboratoř uspěla ve všech zkoušených parametrech s vynikajícím výsledkem.

Pro zkoušky emisního chování materiálů, určených do interiérů automobilů můžete kontaktovat Ing. Jitku Bakalovou, jbakalova@itczlin.cz, tel: 577 601 453
 


FOR ARCH 2021

Vážení obchodní přátelé, zveme Vás k návštěvě naší expozice na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH 2021, který se uskuteční v termínu 21. – 25. 9. 2021 v Praze. Naleznete nás v Hale 2, Stánek 2A18. K dispozici pro vás máme elektronické vstupenky (e-vouchery), bližší informace poskytne Ing. Marie Stojanová, e-mail: mstojanova@itczlin.cz. Veletrh proběhne za zvýšených hygienických podmínek.


přestěhování Zkušebny obuvi a osobních ochranných prostředků

Vážení klienti, k 24.05.2021 došlo ke kompletnímu přestěhování Zkušebny obuvi a osobních ochranných prostředků do Centrálních laboratoří ITC na adrese třída Tomáše Bati 299, Louky, 763 02 Zlín. S případnými dotazy prosím kontaktujte vedoucího pracovníka Ing. Petru Škabrahovou, Ph.D., tel +420 577 601 309, pskabrahova@itczlin.cz.


Česká obchodní inspekce nebude akceptovat další distribuci a prodej osobních ochranných prostředků, které nesplňují všechny požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/425 ze dne 9. března 2016 o osobních ochranných prostředcích.

více informací na odkaze:  

https://www.coi.cz/oznameni-k-oop/


Informace ohledně zkoušek emisního chování dle normy VW 50180 koncernu Volkswagen pro interiérové díly automobilů

 


Aktuality

// 29.3.2021
Informace ohledně zkoušek emisního chování dle normy VW 50180 koncernu Volkswagen pro interiérové díly automobilů


 

Vážení klienti, rádi bychom Vás informovali, že pro zkoušení dle VW 50180 (emisní chování interiérových materiálů) požaduje koncern VW následující přístup:

Je nutné dodržovat požadavky koncernu VW pro tento typ zkoušek. Seznam schválených laboratoří pro tento typ testu je uveden na www.vwgroupsupply.com/b2bpub/. ITC, jako jedna ze schválených laboratoří pro tyto zkoušky, má povinnost se řídit informacemi, které obdržela od koncernu VW. 

Pokud jsou hodnocené díly, které k nám posíláte určeny pro prvotní schválení typu (BMG - Baumustergenehmigung) a/nebo prvotního testování vzorku (EMP - Erstmusterprüfung), informujte nás prosím o této skutečnosti, má to totiž vliv na celý průběh testování, včetně cenotvorby.

V případě, že požadujete testy emisí VW 50180 pro všechny ostatní účely, např. opakované testování, roční rekvalifikace, pravidelnou kontrolu kvality apod., je průběh zakázky poněkud odlišný od testů typu BMG a/nebo EMP.

Rovněž dopředu potřebujeme vědět, zda v rámci zkoušek VW50180 chcete stanovit emise uhlíku dle normy PV3341 pouze jako celkový uhlík, nebo požadujete i emise jednotlivých organických látek. Provedení zkoušky se totiž liší, jak z hlediska použitých přístrojů ale hlavně způsobu vyhodnocení.

Děkujeme za informace, které jsou nezbytné ke správné realizaci zakázek pro emisní chování dle požadavků koncernu VW.

ITC Team


© ITC - Institut pro testování a certifikaci, a.s. | Tel.: +420 572 779 922 | E-mail: itc@itczlin.cz
Webdesign studio
Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám mužeme poskytovat lepší služby. Využíváním našich služeb s jejich využitím souhlasíte. Více o cookies SOUHLASÍM